'Dövizi Olanlar Parasını Altına, TL'ye Dönüştürsün'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yastığının altında döviz olanlar gelsin parasını altına dönüştürsün, gelsin parasını TL'ye dönüştürsün. Türk lirası, altın değ...

'Dövizi Olanlar Parasını Altına, TL'ye Dönüştürsün'
'Dövizi Olanlar Parasını Altına, TL'ye Dönüştürsün'
Bu içerik 83 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yastığının altında döviz olanlar gelsin parasını altına dönüştürsün, gelsin parasını TL'ye dönüştürsün. Türk lirası, altın değer kazansın." dedi. 

'Dövizi Olanlar Parasını Altına, TL'ye Dönüştürsün''Dövizi Olanlar Parasını Altına, TL'ye Dönüştürsün'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile Ankara Esenboğa yolunda otomobil galerilerinin bulunduğu OTONOMİ'nin açılışına katıldı.

OTONOMİ'nin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yastığının altında döviz olanlar gelsin parasını altına dönüştürsün, gelsin parasını TL'ye dönüştürsün. Türk lirası, altın değer kazansın." dedi.

Konuşmasında döviz kurlarındaki dalgalanmaya da değinen Erdoğan, "Hiç endişe etmeyin, bu oyunu kısa zamanda bozarız. Bundan önce de bunu yaptılar, 2007-2008'de de yaptılar. O zaman ne dedim, 'teğet geçecek.' Aynı şeyi yine söylüyorum, teğet geçecek." ifadelerini kullandı.

Erdoğan ayrıca faizin düşürülmesi gerektiğini de tekrarladı.

'Faizi düşürmekten başka çare yok' diyen Erdoğan, "Biz dünyaya bakalım. Amerika'da, Japonya'da, Avrupa'da faiz yüksek mi? Peki ya onlarda bu kadar düşük de biz niye 14, 15, 16'larda dolaşıyoruz. Biz düşük faizle yatırımcının önünü açacağız. Yüksek faiz finans sektörünü ihya eder. Bunu aynı zamanda kamu bankaları için de söylüyorum." diye konuştu.

Recep Tayyip Erdoğan Ankara Japonya Altın Döviz Binali Yıldırım Başbakan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engin Altan Düzyatan'a
Engin Altan Düzyatan'a "dev" zam!
Bakan Müezzinoğlu: 'Bu Ülkenin En Büyük Külhanbeyi Atatürk'
Bakan Müezzinoğlu: 'Bu Ülkenin En Büyük Külhanbeyi Atatürk'