Bob Dylan, Nobel'den Sonra Obama'ya da 'Hayır' Dedi

Nobel Edebiyat Ödülü'nü almak için İsveç'e gitmeyeceğini açıklayan ABD'li müzisyen Bob Dylan, Başkan Barack Obama'nın dün Beyaz Saray'da düzenlediği d...

Bob Dylan, Nobel'den Sonra Obama'ya da 'Hayır' Dedi
Bob Dylan, Nobel'den Sonra Obama'ya da 'Hayır' Dedi
Bu içerik 83 kez okundu.

Nobel Edebiyat Ödülü'nü almak için İsveç'e gitmeyeceğini açıklayan ABD'li müzisyen Bob Dylan, Başkan Barack Obama'nın dün Beyaz Saray'da düzenlediği davete de mazeret göstermeden katılmadı.

Nobel Edebiyat Ödülü'ne layık görülen ancak 10 Aralık'ta İsveç'in başkenti Stockholm'de düzenlenecek ödül törenine gitmeyeceğini açıklayan Dylan bu kez ABD Başkanı Obama'nın davetine gitmedi.

Obama, Nobel ödülü kazanan ABD'lilerle törenden önce bir araya gelecekti.

Ödülü kazanmasının ardından bir süre sessiz kalan ardından başka işleri olduğunu söyleyerek törene gitmeyeceğini açıklayan Dylan'ın Obama'nın davetine gidip gitmeyeceği de merak ediliyordu.

"Ne yazık ki Bob Dylan bugün Beyaz Saray'da olmayacak. Onun için herkes rahatlayabilir"

Beyaz Saray sözcüsü Josh Earnest konuya açıklık getirmek amacıyla "Merak edenler için söyleyelim: Ne yazık ki Bob Dylan bugün Beyaz Saray'da olmayacak. Onun için herkes rahatlayabilir" dedi.

Ernest, Dylan'ın davete katılmama gerekçesini açıklamadığını ancak sanatçı ile Obama'nın daha önce bir araya geldiğini ve "Başkanın bu karşılaşmadan çok keyif aldığını" söyledi.

Obama. Dylan'a 'Özgürlük Madalyası' takmıştı

Obama 2012'de Dylan'a Başkanlık Özgürlük Madalyası takdim etmişti. Obama Dylan ile karşılaşma anını da şöyle anlatmıştı: "Geldi, 'The Times They are a Changin' şarkısını çaldı, şarkısını bitirdi, sahneden indi, elimi sıktı (ilk sırada oturuyordum), hafifçe gülümsedi ve gitti. Hepsi bu kadardı. Bu bizim tek etkileşimimiz oldu. Sonra düşündüm: Bob Dylan böyle seviliyor. Size yardakçılık yapmasını ve size sırıtmasını istemezsiniz. Her şeye karşı belli bir mesafede kalmasını istiyorsunuz."

Sputniknews

Amerika Birleşik Devletleri İsveç Barack Obama Nobel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engin Altan Düzyatan'a
Engin Altan Düzyatan'a "dev" zam!
Bakan Müezzinoğlu: 'Bu Ülkenin En Büyük Külhanbeyi Atatürk'
Bakan Müezzinoğlu: 'Bu Ülkenin En Büyük Külhanbeyi Atatürk'