Gözler Bu Görüşmede: Bahçeli ve Yıldırım Bir Araya Geldi

Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partileri arasında yürütülen yeni Anayasa görüşmeleri konusunda son sözü söylemek için s...

Gözler Bu Görüşmede: Bahçeli ve Yıldırım Bir Araya Geldi
Gözler Bu Görüşmede: Bahçeli ve Yıldırım Bir Araya Geldi
Bu içerik 79 kez okundu.

Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partileri arasında yürütülen yeni Anayasa görüşmeleri konusunda son sözü söylemek için saat 14:00'te bir araya geldi. İki liderin, görüşmenin ardından ortak bir açıklama yapacağı bildirildi.

Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, anayasa değişikliği konusunu görüşmek üzere saat 14:00'te Çankaya Köşkü'nde bir araya geldi.

Anadolu Ajansı, iki liderin görüşmenin ardından ortak bir açıklama yapacağı bilgisini paylaştı.

Dün AK Parti'nin MYK toplantısının ardından açıklama yapan Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, Binali Yıldırım ile Devlet Bahçeli'nin yeni Anayasa çalışmaları kapsamında perşembe günü bir araya geleceğini açıklamıştı.

'Mutabık olunan metin açıklanabilir'

Aktay şöyle konuşmuştu:

"Öncelikle yarınki toplantıda tabii ki iki liderin görüşmelerinin neticesinde nasıl bir karara varılır onu bilemem, söyleyemem şimdi ama büyük bir ihtimalle mutabık olunan bir metin deklare edilebilir.

Ayrıntısı henüz tam kesinleşmemiş olduğu için yine de ortaya çıkacak olan metin hakkında kesin bir şey söylemeyeyim ama inşallah yarın bütün kamuoyuyla büyük bir ihtimalle bu durum belki de paylaşılacaktır."

'Önemli ölçüde mesafe katedildi'

Salı günkü grup toplantısı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli, "Önemli ölçüde mesafe katedildi. Yakın bir sürede, bir iki pürüz de aşıldıktan sonra, TBMM Anayasa Komisyonuna geleceğini tahmin ediyorum. En kısa zamanda Başbakan ile görüşme ihtimali kuvvetlidir" demişti. 

Başbakan Yıldırım da grup toplantısı öncesi, "Bahçeli ile en kısa sürede görüşeceğiz. Bahçeli ile görüşlerim müşterek, mutabık kalmadan açıklama yapmak doğru olmaz" diye konuşmuştu.

'15 gün içerisinde teklifi Meclis'e vereceğiz'

Meclis Anayasa Komisyonu Başkanı AK Partili Mustafa Şentop da yaptığı açıklamada, "15 gün içerisinde anayasa değişikliğiyle ilgili bir teklifi Meclis'e vereceğiz. Bahar aylarında bir referandumla anayasa değişikliğini halkımızın onayına sunacağız" demişti.

Adalet ve Kalkınma Partisi Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye Büyük Millet Meclisi Binali Yıldırım Yasin Aktay Başbakan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engin Altan Düzyatan'a
Engin Altan Düzyatan'a "dev" zam!
Bakan Müezzinoğlu: 'Bu Ülkenin En Büyük Külhanbeyi Atatürk'
Bakan Müezzinoğlu: 'Bu Ülkenin En Büyük Külhanbeyi Atatürk'