Bahçeli ve Yıldırım Yarın Bir Araya Geliyor

AK Parti Sözcüsü Yasin Aktay, Başbakan Yıldırım ve Devlet Bahçeli'nin yarın bir araya geleceğini açıkladı. İki lider, partileri arasında yürütülen yen...

Bahçeli ve Yıldırım Yarın Bir Araya Geliyor
Bahçeli ve Yıldırım Yarın Bir Araya Geliyor
Bu içerik 89 kez okundu.

AK Parti Sözcüsü Yasin Aktay, Başbakan Yıldırım ve Devlet Bahçeli'nin yarın bir araya geleceğini açıkladı. İki lider, partileri arasında yürütülen yeni Anayasa görüşmeleri konusunda son sözü söyleyecek. Mutabık kalınan metnin yarın açıklanması bekleniyor.

Arşiv

AK Parti'nin MYK toplantısının ardından açıklama yapan Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, Binali Yıldırım ile Devlet Bahçeli'nin yeni Anayasa çalışmaları kapsamında yarın bir araya geleceğini açıkladı.

'Mutabık olunan metin açıklanabilir'

Aktay şöyle konuştu:

"Öncelikle yarınki toplantıda tabii ki iki liderin görüşmelerinin neticesinde nasıl bir karara varılır onu bilemem, söyleyemem şimdi ama büyük bir ihtimalle mutabık olunan bir metin deklare edilebilir.

Ayrıntısı henüz tam kesinleşmemiş olduğu için yine de ortaya çıkacak olan metin hakkında kesin bir şey söylemeyeyim ama inşallah yarın bütün kamuoyuyla büyük bir ihtimalle bu durum belki de paylaşılacaktır."

Salı günkü grup toplantısı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli, "Önemli ölçüde mesafe katedildi. Yakın bir sürede, bir iki pürüz de aşıldıktan sonra, TBMM Anayasa Komisyonuna geleceğini tahmin ediyorum. En kısa zamanda Başbakan ile görüşme ihtimali kuvvetlidir" demişti. 

Başbakan Yıldırım da grup toplantısı öncesi, "Bahçeli ile en kısa sürede görüşeceğiz. Bahçeli ile görüşlerim müşterek, mutabık kalmadan açıklama yapmak doğru olmaz" diye konuşmuştu.

Adalet ve Kalkınma Partisi Türkiye Büyük Millet Meclisi Binali Yıldırım Yasin Aktay Başbakan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engin Altan Düzyatan'a
Engin Altan Düzyatan'a "dev" zam!
Bakan Müezzinoğlu: 'Bu Ülkenin En Büyük Külhanbeyi Atatürk'
Bakan Müezzinoğlu: 'Bu Ülkenin En Büyük Külhanbeyi Atatürk'