Veysi Kaynak: 'İlk Bilgi, Yangın Çıkış Kapısında Kilidin Hiç Olmadığı Yönünde'

Adana Aladağ'da kız yurdunda meydana gelen yangınla ilgili açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, "Hem savcımız hem olay yeri inceleme ekipl...

Veysi Kaynak: 'İlk Bilgi, Yangın Çıkış Kapısında Kilidin Hiç Olmadığı Yönünde'
Veysi Kaynak: 'İlk Bilgi, Yangın Çıkış Kapısında Kilidin Hiç Olmadığı Yönünde'
Bu içerik 89 kez okundu.

Adana Aladağ'da kız yurdunda meydana gelen yangınla ilgili açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, "Hem savcımız hem olay yeri inceleme ekiplerinin verdiği ilk bilgi, yangın çıkış kapısının kilitli değil, kilit hiç olmadığı yönündeydi" dedi.

Veysi Kaynak: 'İlk Bilgi, Yangın Çıkış Kapısında Kilidin Hiç Olmadığı Yönünde'Veysi Kaynak: 'İlk Bilgi, Yangın Çıkış Kapısında Kilidin Hiç Olmadığı Yönünde'

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Adana Aladağ'daki faciayla ilgili açıklama yaptı.

Yangın esnasında yangın merdiveninin kilitli olup olmadığı yönündeki bir soruya yanıt veren Kaynak, şöyle dedi:

'Tesadüfen kilitli değil dediler'

"Orada bize hem savcımız hem olay yeri inceleme ekiplerinin verdiği ilk bilgi, yangın çıkış kapısının kilitli değil, kilit hiç olmadığı yönündeydi. Hatta şöyle örnek verildi: Genellikle bu hadiselerde kilitli olur ama tesadüfen kilitli değil dediler. Üstelik yangın çıkış kapısının orada bir tül perde var, bu tül perde bile sağlam vaziyette duruyor. Bunlar bize verilen ilk bilgiler, ilk tespitler. Olaya yargısal görevi olan savcılığımız gerekli incelemeleri yapacaktır."

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, "Yangın merdiveni çocukların cesetlerine ulaşıldığı bölge. Yangın merdiveninin kilitli olduğu anlaşılıyor" demişti.

'En son denetim 2016 yılı Haziran ayında yapılmıştır'

Veysi Kaynak, yurda ilişkin denetim konusuna ilişkin ise şu açıklamayı yaptı:

"Bu yurtları Milli Eğitim Bakanlığı yılda iki kere denetliyor. En son 2016 yılı Haziran ayında yapılmıştır. 2015’te de çok kapsamlı bir denetim yapılmıştır. Bina ruhsatlı bir binadır, Milli Eğitim Bakanlığı'nın ayrıca çalışma izni verdiği bir binadır."

Adana Başbakan Yardımcısı olay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engin Altan Düzyatan'a
Engin Altan Düzyatan'a "dev" zam!
Bakan Müezzinoğlu: 'Bu Ülkenin En Büyük Külhanbeyi Atatürk'
Bakan Müezzinoğlu: 'Bu Ülkenin En Büyük Külhanbeyi Atatürk'