Mahler’in notalarına rekor fiyat!

Sabah'ta yer alan habere göre İngiltere'nin başkenti Londra'daki, dünyanın önde gelen uluslararası müzayede evlerinden Sotheby's Müzayede Evi'nde düzenlenen açık artırmada Mahler'in kendisinin kaleme aldığı eseri 4 milyon 546 bin 250 sterl

Mahler’in notalarına rekor fiyat!
Mahler’in notalarına rekor fiyat!
Bu içerik 84 kez okundu.

Sabah'ta yer alan habere göre İngiltere'nin başkenti Londra'daki, dünyanın önde gelen uluslararası müzayede evlerinden Sotheby's Müzayede Evi'nde düzenlenen açık artırmada Mahler'in kendisinin kaleme aldığı eseri 4 milyon 546 bin 250 sterline satıldı.

Sanatçının 1888-1894 arasında yazdığı 232 sayfalık notaları, şimdiye kadar bir açık artırmada en yüksek fiyata satılan el yazımı müzik notası oldu. Bir diğer Avusturyalı besteci Wolfgang Amadeus Mozart'ın el yazımı notaları 1987'deki açık artırmada 2.5 milyon sterline, Alman besteci Robert Schumann'ın bir senfonisi de 1994'te 1.5 milyon sterline alıcı bulmuştu.

Geç-romantizm ile modernizm arasındaki dönemin en büyük bestecisi olarak kabul edilen ve yaşadığı dönemin önde gelen orkestra şeflerinden olan Avusturyalı besteci Gustav Mahler, 1911'de 50 yaşında hayatını kaybetmişti.
müzik para avusturya satış rakam nota gustav mahler ikinci senfoni son haberler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çarşamba her yer bembeyaz!
Çarşamba her yer bembeyaz!
'Cumhurbaşkanlığı ve Meclis Seçimleri 2019’da'
'Cumhurbaşkanlığı ve Meclis Seçimleri 2019’da'