'İnadına Destek': Haluk Levent'in Konser Geliri Güneş'in Tedavisine

Rock müzik sanatçısı Haluk Levent, 25 Aralık'taki konserinin gelirlerini Suruç saldırısında yaralanarak tekerlekli sandalyeye mahkum olan 20 yaşındaki...

'İnadına Destek': Haluk Levent'in Konser Geliri Güneş'in Tedavisine
'İnadına Destek': Haluk Levent'in Konser Geliri Güneş'in Tedavisine
Bu içerik 96 kez okundu.

Rock müzik sanatçısı Haluk Levent, 25 Aralık'taki konserinin gelirlerini Suruç saldırısında yaralanarak tekerlekli sandalyeye mahkum olan 20 yaşındaki Güneş Erzurumluoğlu'nun tedavisi için bağışlayacağını duyurdu.

2015 yılındaki Suruç saldırısında boynuna isabet eden bir şarapnel parçası nedeniyle ağır yaralanan Güneş Erzurumluoğlu, tekerlekli sandalyeye mahkum oldu. 

Yüzde 98 engelli olan Erzurumluoğlu'nun Basel'deki bir klinikte tedavi olması için geçtiğimiz Ekim ayında sosyal medyada kampanya başlatıldı. Birçok kişi kampanyaya destek oldu. Ancak Kocaeli Cumhuriyet Savcılığı, genç kadına Kabahatler Kanunu 36'ncı Maddesi gereğince Yardım Toplama Kanununa Muhalefet gerekçesiyle bin 103 lira para cezası kesti.

Saldırıdan sonra yüzde 98 engelli olduğunu söyleyen Güneş Erzurumluoğlu; "Sadece sol kolumu kullanabiliyorum. 16 ay geçti olayın üzerinden ve 15 aydır fizik tedavi görüyorum. Devlet bize 1 yıl her gün 45 dakika seans alabileceğimizi, ikinci yıldan sonra sadece 60 seans hakkı verince maddiyat bizi çok zorladı. Yurt dışında daha ayrıntılı tedaviler var. İsviçre Basel kentinde bir klinikte denemek istedik" dedi.

Güneş, kampanya nedeniyle kesilen ceza için şunları anlattı:

"İnsanlar bana yardım edebilmek için hesap numarası istediler. İnternet üzerinden bir kampanya yaptık. İkinci günü tanıdıklarımız izin alınması gerektiğini söyleyince hemen durdurduk ve insanlar para yatırmayı kestiler. Valiliğe giderek gerekli belgeleri sunduk. Valilikten ne zaman iyileşeceğime dair belge istediler benden. Yüzde 98 engelli diye 10 profesörün elinden çıkmış ömür boyu tedaviye muhtaçtır şeklinde bir belge verdik. Ama valilik bunu yeterli bulmadı. Şu kadar tedavi sonrası, şu kadar zamanda iyileşirim şeklinde bir yazı istediler. Doktorlar böyle bir belge veremeyeceklerini söylediler. Valiliğe gittiğimizde yasa dışı örgütlere para topladığımıza yönelik emniyetten bir belge geldiğini söylediler. Bu yüzden kampanyanın engellendiğini belirttiler. Birkaç hafta sonra bana bin 103 lira Kabahatler Kanunu'ndan ceza kesildi. Cezayla ilgili itirazda bulunduk, yasal süreç devam ediyor."

"İnadına destek... Basel konserimin geliri Güneş'indir"

Güneş'in yardım kampanyasına ceza kesilmesiyle ilgili haberlerin medyada yer bulmasının ardından, ünlü sanatçı Haluk Levent Twitter'dan bir paylaşımda bulunarak "İnadına destek.. 25 Aralık Basel konserimin geliri Güneş'indir... Buradan duyuruyorum" dedi.

Haluk Levent, bir sonraki tweet'inde de Güneş için başlatılan yardım kampanyasının linkini paylaştı.

Twitter Konser müzik İsviçre
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engin Altan Düzyatan'a
Engin Altan Düzyatan'a "dev" zam!
Bakan Müezzinoğlu: 'Bu Ülkenin En Büyük Külhanbeyi Atatürk'
Bakan Müezzinoğlu: 'Bu Ülkenin En Büyük Külhanbeyi Atatürk'