Binlerce Kişi 'Devrim Meydanı'nda 'Comandante'yi Anıyor

Küba halkı, cuma gecesi başkent Havana'da 90 yaşında hayatını kaybeden efsanevi lideri Fidel Castro'nun yasını tutuyor. Başkentte bulunan Devrim Meyda...

Binlerce Kişi 'Devrim Meydanı'nda 'Comandante'yi Anıyor
Binlerce Kişi 'Devrim Meydanı'nda 'Comandante'yi Anıyor
Bu içerik 92 kez okundu.

Küba halkı, cuma gecesi başkent Havana'da 90 yaşında hayatını kaybeden efsanevi lideri Fidel Castro'nun yasını tutuyor. Başkentte bulunan Devrim Meydanı'na Castro için kurulan geçici anıta sabahtan bu yana binlerce kişi gelerek saygı duruşunda bulundu. Anıta içinde Castro'nun küllerinin bulunduğu kap da yerleştirildi.

Havana'da düzenlenen anma töreninde Küba Devrimi'nin lideri 'Comandante' ünvanlı Castro için önce 21 pare top atışı yapıldı.

Havana'daki Devrim Meydanı yakınlarında toplanan binlerce Kübalı da ellerinde Castro'nun fotoğrafları, çiçekler ve bayraklarla ülkeyi yaklaşık yarım asır yöneten liderlerini anıyor.

Binlerce Kişi 'Devrim Meydanı'nda 'Comandante'yi AnıyorBinlerce Kişi 'Devrim Meydanı'nda 'Comandante'yi Anıyor

Meydandaki geçici anıta yerleştirilen 'Castro'nun külleri'ne binlerce kişi saygı duruşunda bulundu.

​90 yaşında yaşamını yitiren Fidel Castro'nun cenazesi vasiyetine uygun olarak yakılmış, Küba hükümeti ölümü nedeniyle 9 günlük yas ilan etmişti.

'Devrim yolları'nı dolaşacak

Çarşamba günü Castro'nun külleri Havana'dan Küba Devrimi'ni başlattığı Santiago'ya götürülecek.  Dokuz gün sürecek olan anma törenleri sırasında Casto'nun küllerini taşıyan tören alayı ülkeyi boydan boya kat edecek. 

Törenler 4 Aralık'ta Santiago de Cuba'da tamamlanacak. Resmi cenaze töreni 4 Aralık'ta Santiago kentinde düzenlenecek. Castro'nun külleri Santiago'da gömülecek.

Sputnik News


Binlerce Kişi 'Devrim Meydanı'nda 'Comandante'yi Anıyor - onedio.com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engin Altan Düzyatan'a
Engin Altan Düzyatan'a "dev" zam!
Bakan Müezzinoğlu: 'Bu Ülkenin En Büyük Külhanbeyi Atatürk'
Bakan Müezzinoğlu: 'Bu Ülkenin En Büyük Külhanbeyi Atatürk'