Trump'tan Küba'ya Tehdit

Obama ile birlikte gelişen Amerika - Küba ilişkisinde süreklilik sağlanıp sağlanmayacağı Fidel Castro'nun hayatını kaybetmesi ve Trump'ın başkan seçil...

Trump'tan Küba'ya Tehdit
Trump'tan Küba'ya Tehdit
Bu içerik 99 kez okundu.

Obama ile birlikte gelişen Amerika - Küba ilişkisinde süreklilik sağlanıp sağlanmayacağı Fidel Castro'nun hayatını kaybetmesi ve Trump'ın başkan seçilmesiyle birlikte yeniden gündemde. Çünkü yeni başkan Trump, ülkesi ile Küba arasındaki yakınlaşmayı 'daha iyi bir anlaşma' yapılmaması durumunda sonlandıracağını açıkladı.

50 yılı aşkın süredir iki ülke arasındaki diplomatik gerilim, Obama ve Raul Castro'nun bir araya gelmesiyle normale dönmeye başlamıştı.

Obama Küba'da bir elçilik açmayı düşündüklerini ve uygulanan ambargonun hafifletileceğini belirtmişti.

Fakat normalleşmeye başlayan ilişkiler Trump'ın politikaları sebebiyle yeni bir kırılma yaşayabilir. Twitter hesabı üzerinden konu ile ilgili bir açıklama yapan Trump, 'Eğer Küba; Kübalılar, Kübalı Amerikalılar ve ABD'nin yararına olacak daha iyi bir anlaşmaya yanaşmaz ise mevcut anlaşmayı sonlandıracağım.' dedi.

Eski ABD Başkanı Obama, ülkesinde Cumhuriyetçiler tarafından Küba'ya taviz verdiği gerekçesiyle eleştiriliyordu. Bu eleştirileri yöneltenlerin bir kısmı ise şuan Trump'ın görev verdiği üst düzey isimler tarafından oluşuyor.

45. ABD Başkanı Donald Trump, Fidel Castro'nun hayatını kaybetmesinin ardından Twitter'da 'Fidel Castro öldü!' yazmıştı

Sosyal medya kullanıcıları ise Trump'ı 'kaba olmakla' suçlamıştı.


Twitter Amerika Birleşik Devletleri Barack Obama Sosyal Medya Donald Trump
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çarşamba her yer bembeyaz!
Çarşamba her yer bembeyaz!
'Cumhurbaşkanlığı ve Meclis Seçimleri 2019’da'
'Cumhurbaşkanlığı ve Meclis Seçimleri 2019’da'