Kar Yağışı Geliyor, Sıcaklıklar 10 Derece Düşecek

Türkiye'nin salı gününden itibaren Balkanlardan gelen soğuk havanın etkisine girmesi bekleniyor. Hafta başından itibaren batı kesimlerde beklenen kuvv...

Kar Yağışı Geliyor, Sıcaklıklar 10 Derece Düşecek
Kar Yağışı Geliyor, Sıcaklıklar 10 Derece Düşecek
Bu içerik 99 kez okundu.

Türkiye'nin salı gününden itibaren Balkanlardan gelen soğuk havanın etkisine girmesi bekleniyor. Hafta başından itibaren batı kesimlerde beklenen kuvvetli sağanak yağışlar ve kuvvetli rüzgar hafta ortasından itibaren yerini karla karışık yağmur ve kar şeklindeki yağışlara bırakacak. Salı günü Trakya'da etkili olacak kar yağışının çarşamba günü Anadolu'ya geçmesi bekleniyor. 

Yüksek basınç sisteminin etkisi altında yağışsız bir dönem geçiren ülkemiz, pazar günü öğle saatlerinden sonra batı kesimlerden başlayarak Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı havanın etkisine girdi.

Bu sisteme ilave olarak salı günü, yurdumuzun kuzeybatı kesimlerden başlayarak Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisine girecek...

Soğuk havayla birlikte, özellikle çarşamba ve perşembe günleri yurdumuzun kuzeybatı, iç ve doğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde yağışların görüleceği tahmin ediliyor.

Karla birlikte hava sıcaklıklarının 10 derece düşeceği ön görülüyor.

Hava sıcaklıklarının salı günü yurdun kuzeybatısından başlayarak; zamanla iç ve batı kesimlerde hissedilir derecede azalarak mevsim normallerinin altına inmesi bekleniyor.


Kar Yağışı Geliyor Sıcaklıklar 10 Derece Düşecek - onedio.com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engin Altan Düzyatan'a
Engin Altan Düzyatan'a "dev" zam!
Bakan Müezzinoğlu: 'Bu Ülkenin En Büyük Külhanbeyi Atatürk'
Bakan Müezzinoğlu: 'Bu Ülkenin En Büyük Külhanbeyi Atatürk'