Nazlı Ilıcak: 'Zekeriya Öz Bana Kumpas Kurdu'

Posta gazetesi yazarı Nedim Şener, FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Nazlı Ilıcak’ın cezaevinden gönderdiği notu köşesinde yayımladı. Gönderilen...

Nazlı Ilıcak: 'Zekeriya Öz Bana Kumpas Kurdu'
Nazlı Ilıcak: 'Zekeriya Öz Bana Kumpas Kurdu'
Bu içerik 119 kez okundu.

Posta gazetesi yazarı Nedim Şener, FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Nazlı Ilıcak’ın cezaevinden gönderdiği notu köşesinde yayımladı. Gönderilen notta Nazlı Ilıcak savcı Zekeriya Öz’ün kendisine kumpas kurduğunu iddia etti.

Nedim Şener’in yazısında yer verdiği not şöyle: 

 “Savcı Zekeriya Öz, Odatviddianamesini hazırlarken, Soner Yalçın’da ele geçen belgeler arasında benim de ismimin yer aldığı not defteri dolayısıyla ifademe başvurmuştu. Bu notta benim gazeteci G.C. ile yakın bir münasebetim olduğu ileri sürülüyordu.

"Şikayetçi olacağımı söyledim"

"Ben böyle bir şeyin mümkün olmadığını, çok yakın arkadaşım G.C.'nin meslektaşım, eşi C.’nin de arkadaşım olduğunu ifade ettim. Bunun üzerine Zekeriya Öz, ‘Şikayetçi misiniz?’ diye sordu. Ben de notta yazan gibi bir durumun olmadığını, bunun açıklığa kavuşması için şikayetçi olacağımı söyledim."

"İddianamede tek 'şikayetçi' olarak benim ismim vardı"

"OdaTV iddianamesi 29 Ağustos 2011’de kamuoyu ile paylaşılınca, ‘Şikayetçi’ olarak tek benim ismimin yazıldığını ve iddianamenin böyle hazırlandığını gördüm. Hemen avukatlarım aracılığıyla (O zamanlar Sabah’ta çalışıyordum. Oradaki avukatlar bakıyordu davalarıma) şikayetimden vazgeçtiğimi bildirdim.

"Zekeriya Öz davayı üzerime yıktı"

Uzun uğraşlar sonucunda bu ancak 23 Ocak 2012’de gerçekleşebildi. Savcı Zekeriya Öz’ün OdaTV soruşturması için bana kumpas kurduğunu şimdi anlıyorum. Küçücük bir nottan yola çıkarak ağzımdan ‘Şikayetçiyim’ lafını yakalayarak davayı üzerime yıkmıştır.”


Soner Yalçın Nazlı Ilıcak FETÖ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engin Altan Düzyatan'a
Engin Altan Düzyatan'a "dev" zam!
Bakan Müezzinoğlu: 'Bu Ülkenin En Büyük Külhanbeyi Atatürk'
Bakan Müezzinoğlu: 'Bu Ülkenin En Büyük Külhanbeyi Atatürk'