Avusturya’dan Türkiye’ye ‘Silah Ambargosu’ Kararı

Avrupa Parlamentosu'nun bugün aldığı Türkiye ile müzakerelerin geçici olarak dondurulması kararının ardından Avusturya'dan da dikkat çekici bir karar ...

Avusturya’dan Türkiye’ye ‘Silah Ambargosu’ Kararı
Avusturya’dan Türkiye’ye ‘Silah Ambargosu’ Kararı
Bu içerik 131 kez okundu.

Avrupa Parlamentosu'nun bugün aldığı Türkiye ile müzakerelerin geçici olarak dondurulması kararının ardından Avusturya'dan da dikkat çekici bir karar çıktı. Avusturya parlamentosunda bulunan partiler oy birliğiyle Türkiye'ye silah ambargosu uygulanması kararı aldı. 

Avusturya’nın kararını Yeşiller Partisi vekili Berivan Aslan kişisel Twitter hesabından duyurdu. Berivan, parlamentodaki 6 partinin ortak kararıyla hazırlanan kararnamenin oybirliğiyle kabul edildiğini ifade etti. Avusturya, Türkiye’ye silah satışında ambargo uygulayan ilk ülke olacak.

Avusturya Parlamentosu’nda bulunan DPT, OVP, FPÖ, Yeşiller, Neos ve Team Stronach partilerinin ortak hazırladıkları karar tasarısı, Türkiye’ye silah ihracat lisansının reddedilmesini içeriyor.

Tasarıya gerekçe olarak, terörle mücadele adı altında gazeteciler, yazarlar, akademisyenler ve muhaliflere karşı operasyon yapılması, darbe girişiminin ardından binlerce kişinin görevden alınması ve sivillerin askeri operasyonlarda hayatını kaybetmesi gösterildi

Avrupa Parlamentosu'nda bugün yapılan oylamada Türkiye ile müzakerelerin geçici olarak dondurulması kararı alınmıştı

Sputnik

Twitter Darbe Avusturya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engin Altan Düzyatan'a
Engin Altan Düzyatan'a "dev" zam!
Bakan Müezzinoğlu: 'Bu Ülkenin En Büyük Külhanbeyi Atatürk'
Bakan Müezzinoğlu: 'Bu Ülkenin En Büyük Külhanbeyi Atatürk'