TEOG Ortak Sınavları Sona Erdi, Şimdi Gözler Sonuçlarda

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen birinci dönem TEOG ortak sınavları sona erdi. Soru ve cevaplar videolu ola...

TEOG Ortak Sınavları Sona Erdi, Şimdi Gözler Sonuçlarda
TEOG Ortak Sınavları Sona Erdi, Şimdi Gözler Sonuçlarda
Bu içerik 120 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen birinci dönem TEOG ortak sınavları sona erdi. Soru ve cevaplar videolu olarak eba.gov.tr adresinde yayınlanacak. Sonuçlar ise ocak ayında açıklanacak.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, ortaokul 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen birinci dönem ortak sınavlarının oturumları bitti.

Sınav, yurt genelinde 970 merkezde, 16 bin 235 okulda, 93 bin 342 salonda, yurt dışında ise 7 ülke, 14 merkez, 21 okul ve 72 salonda yapıldı. Sınava 1 milyon 190 bin 826 öğrenci başvurmuştu.

Birinci gün oturumunda adaylara sırasıyla Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi soruları yöneltildi.

Öğrenciler olağanüstü durumlar haricinde kendi okullarında sınava girdi

Ortak sınavlarda her ders için çoktan seçmeli 20 soru soruldu ve öğrencilere A, B, C ve D kitapçığı olmak üzere dört kitapçık verildi. Adaylara her ders için 40 dakika süre tanındı.

Bugünkü ikinci gün oturumda öğrenciler, fen bilimleri, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden sınavlara girdi.

Soru ve cevapları saat 14.00'te, bugünkü sınavların soru ve cevapları ise saat 14.00-18.00 saatleri arasında videolu olarak "www.eba.gov.tr" internet adreslerinde yayınlanacak.

Mazeret sınavları 17-18 Aralık'ta

Bilgisayar özelliği bulunan her türlü cihaz ve saat fonksiyonu dışında özellikleri bulunan saatler ile sözlük, hesap cetveli, hesap makinesi, çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz veya radyo gibi iletişim araçları sınava sokulmadı. 

Öğrenciler, 17-18 Aralık'ta mazeret sınavlarına girecek. Sınav sonuçları ise ocakta açıklanacak.


cep telefonu TEOG
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engin Altan Düzyatan'a
Engin Altan Düzyatan'a "dev" zam!
Bakan Müezzinoğlu: 'Bu Ülkenin En Büyük Külhanbeyi Atatürk'
Bakan Müezzinoğlu: 'Bu Ülkenin En Büyük Külhanbeyi Atatürk'