Adana'da Terör Saldırısı: '2 Can Kaybı, 21 Yaralı'

Bu sabah Adana Valiliği'nin önündeki açık otoparkta patlama meydana geldi. Valilik tarafından yapılan ilk açıklamada 2 kişinin hayatını kaybettiği, 16...

Adana'da Terör Saldırısı: '2 Can Kaybı, 21 Yaralı'
Adana'da Terör Saldırısı: '2 Can Kaybı, 21 Yaralı'
Bu içerik 108 kez okundu.

Bu sabah Adana Valiliği'nin önündeki açık otoparkta patlama meydana geldi. Valilik tarafından yapılan ilk açıklamada 2 kişinin hayatını kaybettiği, 16 kişinin yaralandığı belirtilmişti. Ancak daha sonra Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Bakan Müezzinoğlu tarafından yaralı sayısının 21 olduğu açıklandı. Beş kişinin durumunun ağır olduğu aktarılan bilgiler arasında. Vali Demirtaş, ''Olayın bir kadın tarafından gerçekleştirildiği tahmin ediliyor" açıklamasında bulundu. Saldırıya ilişkin yayın yasağı getirildi.

Patlama 08:05'te meydana geldi ve kentin büyük bölümünden duyuldu...

Saldırı, Merkez Seyhan ilçesindeki Döşeme mahallesi Mehmet Nuri Sabuncu Bulvarı'nda bulunan Adana Valiliği'nin önündeki açık otoparkta, tam mesai saatinin başladığı sırada gerçekleştirildi. 

Basına yansıyan ancak henüz resmi olarak doğrulanmayan bilgilere göre saldırgan ya da saldırganlar bomba yüklü aracı infilak ettirdi.

AA'nın verdiği bilgiye göre saldırı valilik makam girişine yakın bir noktada gerçekleşti.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş "Patlamada 2 vatandaşımız hayatını kaybetti, 16 kişi yaralandı" açıklamasında bulundu.

@evrenulun

Vali Demirtaş, aracın makam girişine yakın yerde patlatıldığını doğruladı ve  bir kadın tarafından gerçekleştirildiğinin tahmin edildiğini söyledi.

Patlamanın 33 plakalı (Mersin) bir araçta meydana geldiğini ve aracın bu zamana kadar herhangi arama kaydının olmadığını belirten Demirtaş, şöyle konuştu:

''Saat 08.05 civarında otoparkta valilik makam girişine yakın yerde araç patlatılıyor. Bir kadın tarafından olayın gerçekleştirildiği tahmin ediliyor. Patlamada 2 kişi öldü, 16 kişi yaralandı. Yaralılar hastanelere kaldırıldı."

Patlamada can verenlerden biri valilikte geçici görevlendirilen bahçıvan Gökhan Aygül...

Patlamada yaşamını yitirenlerden birinin Seyhan İlçe Gıda Tarım Hayvancılık Müdürlüğü'nde görev yapan Gökhan Aygül olduğu açıklandı.

Evli 2 çocuk babası olan Aygül'ün, valilikte bahçıvan olarak 28 Kasım'a kadar geçici görevlendirildiği kaydedildi.

Patlamada ölen ikinci kişinin erkek olduğu, ancak üzerinden kimlik çıkmadığı aktarılıyor.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı: "Yaralılar arasından durumu ciddi olanlar var"

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Hüseyin Sözlü ise şöyle konuştu:

"Patlamanın olduğu yer Milli Eğitim ve Gelir İdaresinin de olduğu bir bölge. Sivil araçların da park ettiği bir yer. Tahribat büyük. 2 şehidimiz var, 21 kişi yaralandı. İnşallah ölü sayımız artmaz. Yaralılar arasından durumu ciddi olanlar var. Binaların içinde büyük hasarlar var"

Başbakanlık'tan yayın yasağı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Adana Valiliği otoparkındaki patlamaya ilişkin olarak Başbakanlık tarafından geçici yayın yasağı getirildiğini duyurdu.

İlk açıklama AB Bakanı Ömer Çelik'ten gelmiş, Çelik terör saldırısına işaret etmişti...

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve AK Parti Adana Milletvekili Ömer Çelik Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Adana Valiliği önünde otoparkta bir patlama gerçekleşti. Valimizle konuştum, yaralılarımız var. Yaralılarımıza acil şifâ diliyorum. Aydınlığın işareti olan sabah saatlerinde bu alçak saldırı gerçekleşti. Adanamıza geçmiş olsun. Lanetli terör insanımızı hedef almaya devam ediyor. İnsanlık adına bu terörle sonuna kadar mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Detayları aktaracağız...


Terör Adalet ve Kalkınma Partisi Twitter Adana Avrupa Birliği Mersin Ömer Çelik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engin Altan Düzyatan'a
Engin Altan Düzyatan'a "dev" zam!
Bakan Müezzinoğlu: 'Bu Ülkenin En Büyük Külhanbeyi Atatürk'
Bakan Müezzinoğlu: 'Bu Ülkenin En Büyük Külhanbeyi Atatürk'